Pakowanie przesyłki – jak się do tego zabrać?
Rzadko kiedy zastanawiamy się jak prawidłowo zapakować przesyłkę, by nie uległa zniszczeniu podczas podróży. Osoby prywatne, które wysyłają paczki dość sporadycznie, zazwyczaj popełniają przy tym szereg błędów, co w ostateczności może okazać się kosztowne. Zastosowanie odpowiedniego opakowania do transportu oraz prawidłowe oznakowanie pozwala doręczyć przesyłkę na czas, bez zakłóceń i zniszczeń.
O czym więc powinniśmy pamiętać?
W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, w jaki sposób zostanie zapakowana przesyłka. Musimy zdać sobie sprawę, że pakowanie kartki świątecznej nie jest takie same, jak pakowanie wartościowej wazy po dziadku. Na początek trzeba określić, jaki rodzaj towaru czy paczki, chcemy zapakować.
Pakowanie dokumentów i ubrań
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zapakować plik faktur lub koszulę z okazji urodzin ojca? Przedmioty te nie są właściwie narażone na stłuczenie czy pęknięcie. W związku z tym nie musimy się przejmować szczególnym zabezpieczeniem. Wystarczy włożyć produkt do koperty bąbelkowej. W przypadku ważnych dokumentów można dodatkowo opakować w koszulkę jednorazową i dopasować format koperty bąbelkowej. Folia dodatkowa w kopercie sprawia, że dokumenty nie pogniotą się oraz nie powinna się dostać do środka wilgoć.
Pakowanie przedmiotów szklanych i elektrycznych
Gdy w grę jednak wchodzi wysyłka produktów narażonych na stłuczenia i poważne zniszczenia, warto je porządnie zabezpieczyć. Dodatkowe zabezpieczenie jest wręcz wskazane przy takich wysyłkach. Można skorzystać od wypełnień powietrznych, papierowych, po specjalnych chrupki z elastycznej pianki oraz dodatkowych naklejek informacyjnych. Paczki, które zawierają przedmioty szklane powinny być włożone do podwójnego pudełka z dodatkowym materiałem amortyzującym. Zaleca się włożyć przesyłkę do grubego opakowania tekturowego. Rozmiar kartonu powinien być dopasowany do paczki, tak, aby przy zamknięciu nie powstały wybrzuszenia i załamania.
Każde dodatkowe zabezpieczenie podnosi bezpieczeństwo wysyłanego towaru. Jeśli wysyłamy kosztowny towar warto wydać dodatkowe pieniądze na jego ochronę, ponieważ straty mogą być niewspółmierne do korzyści.
Dodaj komentarz